A. Veiverytės paroda „Širdys“ ir grupinė paroda „Net freedom art show“ galerijoje „Meno parkas“

Lapkričio 4 d. galerijoje „Meno parkas“ atidarytos dvi parodos. Galerijos antro aukšto ekspozicinėje erdvėje pristatyta tapytojos Almos Veiverytės personalinė paroda „Širdys“, o trečiame aukšte galite apžiūrėti tarptautinę grupinę parodą „Net freedom art show“ (kuratorius: Jorge Cortell-Albert), kurioje dalyvauja 8 autoriai iš skirtingų šalių, tarp jų – ir lietuvių menininkė Patricija Gilytė.

///

plakatai.cdrAlmos Veiverytės personalinė paroda „Širdys“

Kai buvau jaunesnė dažnai žiūrėdavau į miesto šviesas ir jos visada atrodydavo tarsi pažadas, kad kažkur yra gyvenimas, kuris manęs laukia.

Klausydamasi dainų apie meilę suprantu, kad į jas sudėta tai, ką mes visi esame patyrę ar dar patirsime. Arba kartais įsimenu žodžius, dialogo dalį, kuri ilgam lieka atmintyje. Regis nereikšminga, bet vis „išlenda“ į paviršių.

Širdis mane valdo, tai ką jaučiu ar nejaučiu, keičia mano elgesį, ką sugebu padaryti, sukurti ir pajausti.

„Gyvenimas negali būti toks, koks norėtum, kad būtų, jei neklausai savo širdies. Negali savęs sukurti, turi paklusti likimui“. Taip man sakydavo diedukas. Kad ir kaip ironiška bebūtų, manau, kad tie rėmai, kuriuose gyvenam, turi plyšį, per kurį įvyksta virsmai, bet tai jau širdies pasirinkimas (?).

Lana del Rey 2014 m. išleido hitą „West Coast“, romantišką kaip ir visos jos dainos. Eilutė iš tos dainos sako: „Down on the west coast I get this feeling like it all could happen“. Tai tarsi ta pati metafora vietos, kuri realiai neegzistuoja, bet yra mumyse. Arba momentas, kai mes patikim savim ir pasauliu ir kažkas įvyksta, kas mus pakeičia; dėl tokių momentų verta gyventi.

Tų metų žiemą tapiau širdžių ciklą, paskui jos ilgai stovėjo dirbtuvėj, kol pagražinau purškiamais dažais. Manau kai kurie darbai gavosi panašūs į „grafičius“, kiti liko subtilesni.

Tekstas: Alma Veiverytė.

///

Paroda „Net freedom art show“

„Net Freedom Art Show“ yra tarptautinis tarpsritinis šiuolaikinio meno šou, kuris dar bus pristatomas Niujorke, Londone bei Santjage. Kuratorius: Jorge Cortell-Albert.

„Su šia provokuojančia, nemandagia ir netipiška paroda, aš noriu išreikšti požiūrį į svarbiausius laisvės troškimo elementus internete, tokius kaip komunikavimas, lytis, įvairovė, medijos, technologijos, dizainas ir politika“, – teigia parodos kuratorius Jorge Cortell-Albert ir priduria: „Visi darbai siunčia masę žinučių. Netgi daugialypė, išskirtinių menininkų grupė, reprezentuoja plačiąją interneto pusę.“
Bendradarbiaujant su „Internet Freedom Festival“, vykstančio Valencijoje, „Net Freedom Art Show“ pristato kelių grupinę tarptautinę šiuolaikinio meno parodą, kuri, po debiuto Ispanijoje, atkeliauja į Lietuvą, o vėliau keliaus į galerijas Niujorke, Londone ir Santjage (Čilėje).

Nepriklausomų aktyvistų kuratorius, Londono rezidentas Jorge Cortell-Albert, Saint Charles karališkosios menų akademijos patarėjas, Libera Accademia Belle Arti vizituojantis profesorius, atrinko 8 menininkų darbus, tarp kurių – galerijos „Meno parkas“ menininkės Patricijos Gilytės videoinstaliacija „tri – galaxian L4116“, jau eksponuotos eilėje parodų Europoje ir pasiekusios Singapūro auditoriją. Didžiausia projekto kūrinių dalis atkeliauja iš privačių kolekcijų muziejuose, tokiuose kaip „Guggenheim“ ir „New Musiem“ Niujorke. Kiti darbai duoti pačių menininkų, kurie juos eksponavo tokiose vietose kaip „Tate Modern“ Londone, „MoMA“ Niujorke ar „Art Basel“.

Parodos dalyviai: Carlos Motta (Kolumbija), Pavel Althamer (Lenkija), Osamu Tezuka (Japonija), Dave Cicirelli (Amerika), Patricija Gilytė (Lietuva), Claudio Zirotti (Italija), Mery (Ispanija) ir Paulina Vassileva (Bulgarija).

///

Parodos galerijoje veiks iki gruodžio 2 d.

Komentarai