Fotoreportažas iš WEARE18 pasirodymo menų svetainėje „LARGO“

Vasario 19 d. menų svetainėje „LARGO“ Kauno pubika (ir ne tik) linksminosi viename keisčiausių vakarėlių, kurį surengė queer energija pulsuojantis duetas WEARE18, o jiems talkino Buster Friendly, Mario Moretti (Bordello a Parigi), Antanas Lu ir Gora Parasit bei Querelle.

WEARE18

WEARE18 yra Boyfriend (Vytis Gruzdys) ir Jorge Cruz. Susitikę internete 2012 metais, jie dirba virtualiai tarp Vilniaus ir Čikagos. Tais pačiais metais perkuria Carly Rae Jepsen kūrinį „Call Me Maybe“. Įrašo keletą miksų ir albumų, kuria vaizdo klipus. Jų gerbėjų ratas plečiasi – nuo Tiesto vadybininko iki New York Times žurnalistės. 2016 m. sausį išleidžia ketvirtą mini albumą „Dzin“. EP sudaro trys hitai: „I can‘t feel my face“, kultinės rusų grupės Ruki Vverh dainos „18 Mne Uzhe (I Am 18 Already)“ koveris, bei „Nuotykiai Meksikoje (Adventures In Mexico)“. Autoriai mano, kad albumas apgailėtinas. Facebook‘ui atrodo, kad nederamas. Tai istorija apie paklydimus. Vasarį Jorge pirmą kartą lankosi Lietuvoje. Jiedu susitiko. Pirmą kartą LIVE.

Buster Friendly

Buster friendly – tai garsų archyvas, įkvėptas literatūrinio personažo – automatizuotos TV ir radijo garsenybės – iš Philipo K. Dicko romano “Ar androidai sapnuoja elektrines avis?”. Naudojant muzikos ir tekstų fragmentus, Buster friendly įrašai funkcionuoja kaip garsiniai interneto peizažai, kurie eksportuojami įvairiais formatais: skaitmeniniai garso takeliai, gyvi pasirodymai, radijo transliacijos, garso instaliacijos, duomenų diskai, audio kasetės ir t. t. Pastaruoju metu Buster friendly įgavo aktyvistinį toną – šį kartą – garso instaliacija persmelkta riaušių, protestų ir garsų iš droidų vidurių.

Antanas Lu

Antanas Lu – nauja muzika, įkvėpta 2000’s r&b, reggaeton ir pop kultūros. Iki skausmo pažįstami priedainiai skamba visai kitaip kartu su agresyviais ir netikėtais šokių ritmais. WEARE18 įvykiuose Antanas kartu su Gora Parasit kolektyvu pristatė bendrą projektą.

Gora Parasit

Šešios rodyklės įslysta į nebeegzistuojančio pasaulio kadrą, kuriame – Bolivian Kullawada dances, Traditional German Folkloric Heritage Costume Couture, !!!The Surra de Bund!!!,  Rogers Masters, Choosing Table Tennis Balls & Mens Singles. Judėjimas tarp hiperetekstinių nuorodų – tai elipsinė dvasios praktika, siekiant pasijungti prie skaitmeniškai demontuotos sąmonės vaizdų paieškos.

GoraParasit yra menininkų kolektyvas, kurio branduolį sudarantys nariai naudojasi „šis bei tas, šen bei ten“ metodu, tirdami dabartinės žmogiškosios patirties realybę. „Šis bei tas, šen bei ten“ požiūriui nėra ribų – tik naujos prieigos, kurias galima atrasti ir išplėtoti.

Mario Moretti (Bordello A Parigi)

Mario Moretti buvo tik eilinis talentingas vaikis, kol nepradėjo lankyti muzikos mokyklos, sintezatoriaus specialybės. Jo mokytojas supažindino jį su Juno-106, DX7 ir kitais sintezatoriais bei tokiais sovietiniais jų pusbroliais kaip Venta, Elektronika ir pan. Užuot skambinęs nuobodžius akademinius pasažus, likęs vienas kabinete, Mario sukinėdavo knobus, stumdydavo slankiklius taip išgavinėdamas keisčiausius garsus ir sąskambius. 2004-aisiais M. Moretti nusprendė, kad sukaupė pakankamai patirties ir ėmėsi savarankiškai kurti muziką. Didžiausią įtaką jo kūrybai padarė italo disko muzika, o kurti įkvėpė Hagos CBS scena. Vakarėlyje Mario Moretti ištraukė geriausius savo vinilus.

Querelle

Dj profanas. Muzika dramai ir karalienėms. Performatyvūs tostai. Šokiai rankomis. Blogos manieros.

IMG_0684a

IMG_0703a

IMG_0715a

IMG_0733aa

IMG_0755a

IMG_0766a

IMG_0791

IMG_0785

IMG_0837aa

IMG_0879a

IMG_0937

IMG_0972

IMG_1002

IMG_1007

IMG_0997

IMG_0965

IMG_1011

IMG_1073

Nuotraukos: Vytautas Paplauskas.

Komentarai