Jaunų menininkų paroda „Ateities menas/Ateities ženklai“ Rygoje

Spalio 17 – lapkričio 11 dienomis Latvijos dailės akademijoje (13 Kalpaka boulevard, Riga, Latvija) veiks grupinė jaunų menininkų iš Skandinavijos ir Baltijos regionų paroda Ateities menas/Ateities ženklai“.

Paroda kelia klausimą apie menininko pozicijos pokyčius laike. Kaip technologijos paveikia meninius procesus šiandien ir kokiomis sąvokomis reikėtų kalbėti apie meno ir menininkų ateitį. Menas kaip komunikacijos forma balansuoja tarp ideologijų bei visuomenės pokyčių ir laisvos išraiškos. Kasdienybė tapo priklausoma nuo gebėjimo artikuliuoti nuolat atnaujinamomis technologijomis, menas taip pat yra neatsiejamas nuo visuomenės reiškinys. Žmonių įpročiai ir bendravimas, naujosios kartos poreikiai ir vaikų elgesys tiesiogiai atspindi šio uždaro rato realybę, kur žmogus technologijų kūrėjas tampa žmogumi, paveiktu ir pakeistu technologijų. Šios raidos ateities prognozės visuomet baigdavosi absurdiškom vizijom. Ateities tematika mene yra plati ir nesaugi vieta įžengti.

Eva Junga

Šioje parodoje jauni Skandinavijos ir Baltijos regionų menininkai diskutuoja apie meno ateitį. Anete Bajare (Latvija) teigia, jog novatoriškų idėjų ir metodų generavimas, tuo pat metu suvokiant situacijos absurdiškumą, yra diskomfortiškas procesas. Vygintas Orlovas (Lietuva) ateities tematiką interpretuoja kaip utopiją, kurioje vyksta technologinis garso ir vaizdo dialogas. Transformuodamas menininkas ieško universalios komunikacinės išraiškos. Talivaldis Muzikants (Latvija) dirba su ateities mito sąvoka, suteikdamas objektui tam tikrą vaidmenį ir dimensiją komunikuojant ateitį.

Kiti parodoje dalyvaujantys menininkai: Carola Bjork (Švedija), Christina Rene Jensen(Norvegija), Gabriel Karlsson(Švedija), Jonas Kjeldgaard Sorensen(Danija), Siri Frances (Norvegija), Victoria Repasi (Švedija), Wendimagegn Belete(Norvegija), Eva Junga(Latvija), Robel Temesgen (Norvegija).

Parodą kuruoja VDA studentai Ferdinand Evaldsson, Viktorija Peleckaitė, Ona Jučiūtė, VDA absolventė Marija Griniuk, šiuo metu reziduojantys Vilniuje, Esben Holk (Danija), Linda Teikmane (Latvija) ir Arja Horneland (Norvegija).

Komentarai