Fotoreportažas iš „POST“ galerijoje veikiančios Dainiaus Liškevičiaus parodos „Nykstanti riba“

Spalio 21 d., „POST“ galerijoje Kauno publika džiaugėsi vieno ryškiausių Lietuvos šiuolaikinio meno atstovų Dainiaus Liškevičiaus paroda „Nykstanti riba“ (Vanishing point).

Dainius Liškevičius – šiuolaikinio meno atstovas, puikiai pažįstamas tarptautiniame kontekste. Vilniaus dailės akademijoje baigęs skulptūros specialybę, menininkas savo gabumus išreiškia tiek performansų srityje ar konkrečių objektų ekspozicijose, tiek savo išleistuose leidiniuose.

Dainius Liškevičius yra vienas produktyviausių Lietuvos menininkų, kuris 2015 metais atstovavo Lietuvą prestižinėje Venecjos bienalėje. Nors pats Dainius yra kilęs iš Kauno, tačiau tai pirmoji menininko personalinė paroda gimtajame mieste.

Paroda „Nykstanti riba“ sudaryta iš asmeninės ready-made ir objektų kolekcijos. Per jų suradimo konkrečiuose vietose istorijas, daiktai pradeda sietis tarpusavyje ir kurti naują naratyvą.
Parodos pasakojimas aprėpia Europos kultūros ir istorijos vyksmus bei gerai žinomus sąvokų konstruktus, įtraukdamas ir šiandieninę situaciją. Į pagrindinį pasakojimą įsijungia Kauno miesto Laisvės alėjos ir menininko kaip Kito asmens istorija.

„Tai, ką norėjau pristatyti čia, vyksta jau dabar. Pirmą kartą pristatau savo naujus kūrinius, kurie pačiam man yra premjera. Pagrindinė nematoma parodos dalis yra pasakojimas, kuriame yra sukuriamas tarsi filmo herojus, kurio dėka eliminuoju pats save“, – teigė parodos autorius Dainius Liškevičius.

„Tai nuotaikinga, įvairi, tiršta ir spalvinga ekspozicija, kuri pateikia žiūrovui įvairius objektus, garsus ir vaizdus. Interpretacijų laukas gan platus. Šnekant apie parodos emociją – ji tave juokina, domina mažais sukompiliuotais artefaktais, perdarytais objektais ir netgi pykdo, šnekant apie vieną politinį aspektą. Ekspozicijoje taip pat mąstoma apie laiką, religiją, istoriją. Žiūrovas atėjęs į parodą iškart patenka į nuotaikingą Dainiaus naratyvą ir, tikiu, išeina su gera nuotaika“, – savo įspūdžiais dalinasi menininkas, galerijos „POST“ vadovas Andrius Pukis.

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Paroda „POST“ galerijoje veiks iki lapkričio 12 d.

1

2

4

5

6

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

Fotografijos: Dainius Liškevičius.

Komentarai